РАЙОННІ МЕТОДИЧНІ ЗАХОДИ

28 березня 2019 року 
"Розвиток ключових компетентностей учнів 
через текстоцентричне інтегроване навчання
на уроках української мови та літератури"
(майстер - клас учителя української мови та літератури Срібненського НВК Шибарєвої Світлани Олексіївни)


        Формування мовної особистості неможливо без роботи з текстом.  На невеликому текстовому матеріалі  можна організувати виконання учнями  великої кількості взаємопов’язаних навчальних дій, послідовність яких відображатиме логіку урокудопоможе дітям усвідомити доцільність добору певних мовних одиниць, засвоїти мовні правила та ще й удосконалити різні комунікативні вміння. Така форма роботи на уроці є  актуальною в умовах Нової української школи, адже направлена на формування цілого  комплексу  компетентностей.

   Вчителі Покровського району завжди зацікавленні  у запровадженні ефективних методів навчання.  27 березня 2019 року на базі КУ «Районний методичний кабінет» відбувся майстер – клас учителя української мови  та літератури Срібненського НВК Шибарєвої Світлани Олексіївни «Розвиток ключових компетентностей учнів через текстоцентричне інтегроване навчання на уроках української мови та літератури». Світлана Олексіївна поділилася досвідом роботи у авторській творчій майстерні Царюк О.О.,учителя Маріупольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №66 та власними творчим доробком: уроками української мови та літератури на основі текстів за творчістю поета-земляка Володимира Сосюри.

     Учителі виконували практичні завдання щодо  синхронізації  та інтеграції  навчального матеріалу через  мовну, мовленнєву та соціокультурну змістову лінії навчальних програм,будуючи план-схему уроку на основі запропонованого тексту.

  Творча група вчителів української мови та літератури презентувала мовний практикум для 5 класу «Місяцелік», укладений на основі народного календаря, який включає завдання комплексної роботи з текстами.


    Методичний захід  ще раз переконав учителів – філологів, що навчання української мови на основі тексту як одиниці мови сприяє підвищенню пізнавального інтересу школярів  до  її вивчення, підвищенню якості знань учнів та формуванню цілісного сприйняття навколишнього світу.






"Реалізація принципу ДИТИНОЦЕНТРИЗМУ на уроках української словесності "


 Методична майстерня  

      15 січня 2019 року у районному методичному кабінеті відбулася методична майстерня вчителів української мови та літератури «Реалізація принципу дитиноцентризму на уроках української словесності». Філологи-україністи визначили ключові орієнтири в організації особистісно зорієнтованого навчання та поділися досвідом роботи щодо методів і прийомів, спрямованих на задоволення освітніх потреб учнів. 
     Методист Воробйова Н.О. у формі  інтерактивної лекції висвітлила питання «Дитиоцентризм – ключовий компонент формули  НУШ».
    Вчителі української мови та літератури ЗЗСО Покровського району провели майстер-класи:
   -учитель Новоекономічної ЗОШ  І-ІІІ ступенів Диннік В.І. на тему  «Доля дитини у творчості українських письменників»;
   -учитель Удачненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Деменко Н.М. - «Індивідуальний освітній маршрут учня як форма організація навчальної діяльності у Новій українській школі»;
   -учитель Миколаївської ЗОШ І-ІІ ступенів Овсяник Л.В.- «Виховуємо особистість  на духовних цінностях рідного краю».
     Методичний захід пройшов атмосфері дружньої співпраці. Завдяки активним формам роботи, майстерності педагогів – тренерів  вчителі – україністи збагатилися знаннями  та практичними навичками щодо  реалізації принципу дитиноцентризму на уроках української словесності.











"Інноваційна діяльність філологфів-україністів
на шляху до НУШ"

Методична студія у Новотроїцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів

         30 жовтня 2018 року вчителі української  мови та літератури ЗЗСО Покровського району взяли участь у майстер-класах переможців та фіналістів Всеукраїнського та обласного фахових конкурсів.
         Смирнова Ріта В`ячеславівна, учитель української мови та літератури Новотроїцької ЗОШ І-ІІІ ступенів, переможець обласного туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2018", представила інтегрований урок "Називні речення.Називне речення як частина складного речення". 












     Учитель української мови та літератури Миролюбівського НВК Коваленко Юлія Олександрівна провела майстер - клас на тему "Метод КАЛЕНДОСКОП як форма організації навчальної діяльності учнів на уроках української мови".


     





Січень 2018 року
       Батрак Юлія Володимирівна, учитель української мови та літератури Гришинського НВК,  підвела підсумки роботи в обласній творчій групі Сітькової І.М. "Інтеграція українознавчого компонента у роботу вчителя - філолога" та ознйомила присутніх з новими методичними знахідками. 


Березень 2018 року 


21 лютого 2017 року 


Жовтень 2016 року


Немає коментарів:

Дописати коментар